W jaki sposób zadbać o brodę? O czym należy pamiętać? Jakiego rodzaju akcesoria dobrze jest posiadać?

Tags: ,
Typ tak zwanego mężczyzny drwala w ostatnich latach stał się modny. M miastach niemal co trzeci z panów posiada brodę. Jedni prezentują się z nią lepiej, inni trochę gorzej – istotne jest natomiast to, iż należy o nią dbać, aby dobrze wyglądała.
W związku z tym modne stały się również Barber shop’y – są to specjalistyczne salony fryzjerskie, tylko dla panów, w którym można odpowiednio zatroszczyć się o zarost.

Jest to również miejsce gdzie panowie mogą się zrelaksować – najlepsze salony mają bary, stanowisko z grami, czyli wszystko to, czego mężczyzna lubi robić gdy ma wolny czas.
stopy
Autor: Joy Holland
Źródło: http://www.flickr.com
ubiór
Autor: Photography_Gal
Źródło: http://www.flickr.com/

Należy jednak podkreślić, iż na wizytę w tego rodzaju salonie zdarza się oczekiwać długimi tygodniami – w największych polskich miastach spotkamy się z dwoma lub trzema takimi zakładami, a sama wizyta to spory wydatek i nie każdy może sobie na niego pozwolić każdego miesiąca. W momencie, kiedy chcielibyśmy więc zapuścić brodę i odpowiednio o nią zadbać warto nabyć specjalne akcesoria do brody. Tego typu sprzęty są zupełnie inne aniżeli ten, jakie są w normalnym zakładzie fryzjerskim – broda wymaga bowiem innego rodzaju pielęgnacji. Świetnym przykładem są na przykład nożyczki do brody.
kamień do ostrzenia brzytwy
Autor: Męskie Cięcie
Źródło: http://meskiezaciecie.pl/
Wśród innego rodzaju, powszechnie stosowanych akcesoriów znajdują się również grzebień do brody, grzebieńdo wąsów, czy brzytwa, która przeznaczona jest dla osób, które miały już doświadczenie z profesjonalnym przycinaniem brody i wąsów – łatwo tu o przecięcie.

Gdy już bardziej poznamy proces pielęgnacji brody, to warto zaopatrzyć się również w kamień do ostrzenia brzytwy. W ten sposób można sporo zaoszczędzić, a kolejne próby doprowadzą w końcu do wprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>