Krem ze ślimaka ratunkiem dla twojej skóry?

Praktycznie większość kobiet, jeśli tylko dostrzeże ślimaka, przeważnie unika go jak tylko może. Gdyż śluz tego organizmu, ciągnący się za nim, kojarzy nam się bardzo źle. Dlatego też, jeżeli któraś z kobiet słyszy o czymś podobnym jak krem ze ślimaka, wzdryga się bezwiednie. Jest to typowa reakcja, jednak jeśli nabywamy specyfik w sklepie a nie u guślarza, raczej nie powinniśmy bać się czegoś odmiennego specjalnie w swojej strukturze niż inne kremy do ciała. Lecz skąd w ogóle idea na tego rodzaju medykament?

soczewki niebieskie
Autor: Aaron Stidwell
Źródło: http://www.flickr.com
Kilkadziesiąt lat temu, w Chile, na ogromną skale rozpoczęto robić krem ze ślimaka. Taka sytuacja miała miejsce, bowiem poznano jak wspaniały skład organiczny ma śluz jednego z rodzajów tego mięczaka. Okazało się, że zawiera on substancje, które są ratunkiem dla naszej cery, bowiem znacznie upraszczają regenerację kolagenu. Tworzenie tego kosmetyku wygląda inaczej niż zapewne sporo z nas sobie imaginuje. Gdyż ze ślimaczego śluzu wydobywa się wyselekcjonowany wyciąg, zostawiając resztę tej nieatrakcyjnej substancji w spokoju. Nie mieli się całego ogona z substancjami aromatycznymi. Taki ekstrakt, dodaje się następnie do kolejnych substancji, z których znane są kremy do ciała. Łączy się wszystkie preparaty razem i tak rodzi się krem. Dlatego naprawdę nikt nie powinien się obawiać że ma on klejącą, śluzowatą konsystencję – znajdziesz krem do ciała na tej stronie.

Ukojenie aloesu w nowym kremie z serii MISS
Autor: Barwa Spółka z o.o.
Źródło: Barwa Spółka z o.o.
krem ze ślimaka
Autor: Wellness GM
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak do czego można stosować krem ze ślimaka? Ma on całe mnóstwo zastosowań. W kremach dla nastolatek wyciąg z tego zwierzęcia jest bardzo popularny, bowiem pomaga w walce z trądzikiem, dzięki swoim antyseptycznym działaniom. Z kolei starsze kobiety, mogą używać specjalnie skomponowany krem ze ślimaka na zmarszczki. Dzięki temu, że ten ekstrakt stymuluje odbudowę kolagenu, nasza skóra może odmłodnieć już w trakcie dwutygodniowej kuracji. Jednak największe zastosowanie ten specyfik ma w walce z bliznami. To samo działanie na kolagen pomaga ludziom oszpeconym różnego rodzaju szramami na ciele, znacznie zmniejszyć ich widoczność. Mało tego, w przypadku mniejszych skaz możemy usunąć je całkowicie – czytaj o kremie ze ślimaka.

Kremy do ciała, posiadające w składzie ekstrakt ze śluzu ślimaka, robią ogromną furorę na całym świecie. Nic w tym zaskakującego, bowiem ich działanie jest bezcenne. Można dzięki nim pozbyć się pryszczy, zmarszczek a nawet blizn. Także jeśli cierpisz na którąś z tych przypadłości, nabądź krem ze ślimaka jak najszybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>