Aromatoterapia – uznany od wieków sposób chętnie stosowany przez współczesnych ludzi

Tags: , , ,
W ostatnich latach coraz częściej sięgamy po stare sposoby mające korzystne działanie na nasz organizm. Tak jest także w przypadku pozytywnego działania na nasz organizm rozmaitego rodzaju zapachów.

zapach jaśminu
Autor: garethjmsaunders
Źródło: http://www.flickr.com/photos/garethjmsaunders/2065891945/
Aromaterapia stanowi gałąź medycyny alternatywnej – potrzebujesz dobrej aromaterapii. Udowodniono, że odpowiedni zapach może korzystnie wpływać na nasze zdrowie oraz nastrój. Wykorzystuje się w niej przede wszystkim olejki eteryczne i pozostałe substancje zapachowe. Da się ich użyć do wdychania, kąpieli, kompresów i masażów. Mamy możliwość używania naturalnych olejków zapachowych czy też mieszanki paru właściwie dobranych składników.

Te walory zapachów ceniono już wiele lat przed naszą erą. Także obecnie aromaterapia jest bardzo powszechna na świecie. W takich działaniach organizm traktuje się jako całokształt, a terapia ma służyć przywróceniu mu równowagi i uruchomieniu sił odpornościowych. Zależnie od stosowanych olejków możemy otrzymać efekt pobudzenia, ukojenia lub wspomagania naszego myślenia. Zobacz tu: http://secret-soap.com/drzewo-cedrowe-182.

Na przykład udowodniono, iż zapach jaśminu koi nerwy, uspokaja, dlatego też może mieć działanie zbliżone do leków nasennych. Wziąwszy pod uwagę wiele działań ubocznych tych ostatnich, jak uzależnienie czy upośledzenie ogólnej kondycji fizycznej i psychicznej, dobrze mieć jakąś inną możliwość. Uważa się, iż ma także cechy antydepresyjne – sprawdź stronę z aromatami. Biorąc pod uwagę ilość stresu, który odczuwamy aktualnie w związku z pośpiesznym trybem życia, bezsennością i nieumiejętnością poradzenia sobie z problemami codziennymi zapach jaśminu może być remedium, po jakie należy sięgnąć w miejsce leków. Aromatoterapeuci uważają, że wpływa także pozytywnie na ciśnienie krwi i puls.
Mamy nadzieję, iż ten artykuł przekonał was, iż należy sięgać po sprawdzone od lat sposoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>